
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 10 |
Stock: 35
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48816
Ext.Price$0.48816
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48816 | $0.48816 |
| 10 | $0.38678 | $3.86780 |
| 25 | $0.35249 | $8.81225 |
| 50 | $0.32124 | $16.06200 |
| 100 | $0.29275 | $29.27500 |
| 300 | $0.28001 | $84.00300 |
| 500 | $0.26782 | $133.91000 |
| 1000 | $0.25327 | $253.27000 |
